مقالات

سیم لاکی آلومینیومی

سیم لاکی آلومینیومی

سیم لاکی آلومینیوم یا سیم لاک مسی، در واقع نوعی سیم ضخیم است که از جنس مس یا آلومینیوم می باشد. روی آن یک لایه ی نازک ماده عایق لاکی وجود دارد که همین لایه ی عایق باعث شده تا نوعی پوسته بسیار نازک برای محافظت از این سیم و عایق شدن آن ایجاد شود.

این سیم ها در انواع ترانسفورماتور ها، القا کننده ها ، موتور ها، بلند گوها، آهن ربا های الکتریکی، لوازم خانگی و دیگر ابزار که نیاز به کویل های باریکی از سیم عایق شده داشته باشند، مورد استفاده قرار می گیرند.
سیم های لاکی براساس نوع استفاده با کلاس های حرارتی مختلفی تولید می شوند و جهت تولید هرکدام از انواع این سیمها از عایق کننده (لاک) خاصی استفاده می شود.

مزیت سیم لاکی آلومینیومی

از مزیت سیم لاکی آلومینیومی وزن سبک آن است. این محصول به طور گسترده ای در ابزارهای الکتریکی، الکترونیک خودرو، یخچال، بالستیک،  فریزر و موتورهای کمپرسور تهویه مطبوع، تلویزیون، اجاق برقی، اجاق های مایکروویو، ترانسفورماتورهای مختلف و دیگر انواع موتورهای الکتریکی الکترونیکی، لوازم الکتریکی استفاده می شود.

گاهی اوقات برای ترانس های بزرگ و موتور استفاده می شود، اما به دلیل هدایت الکتریکی پایین تر، سیم الماس آنالایزر آلومینیومی باید ۱.۶ برابر سطح مقطع عرضی به عنوان یک سیم لاکی مسی برای دستیابی به مقاومت DC قابل مقایسه باشد.

سیم مگنت قطر کوچکتر معمولا یک مقطع گرد دارد. نوع ضخیم تر معمولا مربع یا مستطیل شکل (با گوشه های گرد) به منظور استفاده کارآمد از فضای پیچیده در دسترس است.

این سیم در سایزهای متنوع همچون: ۰٫۳۵، ۰٫۴۰، ۰٫۴۵، ۰٫۵۰، ۰٫۶۰، ۰٫۷۰ و ۰٫۸۰ تا ۵٫۰۰ تولید و عرضه می گردد.

چگونگی شرایط نگهداری از سیم لاکی:

مواردی وجود دارد که باید برای نگهداری از سیم لاکی رعایت شود تا از آسیب رساندن به آن جلوگیری شود این موارد عبارتند از:

  • شرایط آب و هوایی بدین معنا که باید در محلی از آنها مراقبت شود که فاقد رطوبت زیاد و یا گرد و غبار باشد. بهتر است که سیم های لاکی را در کارتن های دربسته و به دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری کنیم.
  • شرایط آب و هوایی باید به گونه ای باشد که نه زیاد سرد باشد نه زیاد گرم، در هوای معتدل باید آنها را نگهداری کرد.
  •  هنگام حمل و نقل باید مراقب باشیم که سیم ها با وسایل و اشیای نوک تیز برخورد نکنند، زیرا که این سیم ها به دلیل نازک بودنشان، امکان خراش افتادن روی آنها وجود دارد.

شما می‌توانید برای مشاهده و سفارش انواع سیم لاکی آلومینیومی و مسی از فروشگاه آلومتیک اینجا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *